Sázková kancelář Fortuna

Sázková kancelář Fortuna

Sázková společnost Fortuna se v roce 1990 stala jednou z prvních akciových společností po pádu komunistického režimu. Byla založena čtveřicí soukromníků, z nichž nejznámější je Michal Horáček. Mezi další zakladatele společnosti patřili Josef Kurka, Jiří Balcar a Petr Bouma. Tito čtyři podnikatelé založili společnost Fortuna bez veřejného úpisu akcií. Obchodovat s akciemi Fortuna tak bylo možné až od roku 2010, když už byla společnost Fortuna pod záštitou skupiny Penta.

První pobočka Fortuny byla otevřené v pražské pasáži Lucerna. Předmětem jejího podnikání je uzavírání kurzových sázek na sportovní, ale i politické či kulturní události. Po vzoru Fortuny vznikla na Slovensku její sesterská společnost Terno (jedním ze zakladatelů byl zpěvák Richard Müller). Od roku 2005 se Terno i Fortuna stávají součástí skupiny Penta, díky které se sázková společnost rozšiřuje také do Polska a Chorvatska pod názvem Fortuna.

Společnost Penta se postarala o řadu změn – sázet už nebylo možné pouze v kamenných pobočkách Fortuny, ale také telefonicky a postupně i prostřednictvím internetu a mobilních aplikací. Také kontroly tiketu mohly probíhat těmito čtyřmi způsoby. Od roku 2009 bylo možné vsázet na zápas i v jeho průběhu – tyto sázky LIVE se staly velmi oblíbené a ještě posílily postavení Fortuny jako sázkové kanceláře.