Sázková kancelář SAZKA – Sázky a sázení online

Akciová společnost SAZKA byla založena roku 1956 v Praze a je předním představitelem kurzových a loterijních sázek v České republice. Odtud také plyne její název SAZKA = sázková kancelář. Kromě nejrůznějších loterií a sázek na různé sportovní, kulturní či politické události, provozuje sázková kancelář SAZKA taktéž stírací losy a prodej lístků a vstupenek na různé kulturní akce. Sazka je také sponzorem nejrůznějších sportovních klubů a společenských událostí.

Od původního sázení pouze přes kamenné prodejny a telefonické sázení se Sazka propracovala také k online sázení

Počet jejich kamenných prodejen a poboček se rozrostl na několik tisíc po celé České republice. Sázení se tak stalo dostupnější a jednodušší – stejně tak kontrola tiketů Sazka se velmi usnadnila. Prostřednictvím internetu je taktéž velmi snadné sledovat aktuální výsledky Sazka.

Za zmínku stojí zavedení hry Tutovka v roce 1992, která se ve své době stala jedním z nejsledovanějších pořadů v televizi. Už o dva roky později byla zavedena snad nejznámější loterijní hra Sazky – Šťastných 10. V dalších letech se pak přidaly další loterie, jako je Keno, Kasička, Euromiliony a spousta dalších. Vidina rychlého zbohatnutí se pro mnohé stala velmi přitažlivou.

Sázková kancelář SAZKA ale nezažívala pouze období růstu. V roce 2004 zaznamenala společnost finanční problémy v souvislosti se stavbou sportovní a kulturní Sazka arény, která má mnohem vyšší náklady, než jsou její příjmy. To způsobilo zadlužení a později i insolvenci podniku. Roku 2011 byl na Sazku vyhlášen konkurz. Prostřednictvím nového majitele sazky, PGQ Czech Republic a.s. se podařilo Sazku zachránit, a proto se můžeme i dnes těšit ze sázení a případných výher u této společnosti.