Aktuální výsledky losování Eurojackpotu

Výsledky Eurojacpot

Eurojackpot je loterijní hra, ve které jde opravdu o velké peníze. V rámci této hry můžete vyhrát snad největší obnos peněz ze všech ostatních dostupných loterií. Nejenže je výhra nejvyšší, výhry jsou také častější než u obdobných her. V České republice funguje Eurojackpot pod záštitou loterijní společnosti Sazka nebo společnosti Lottoland, která také pravidelně zveřejňuje aktuální výsledky Eurojackpot.

Jaká jsou pravidla?

Vsázíte si na pět čísel a dvě euro čísla. Pět čísel vybíráte z hlavního pole, kde jsou čísla v rozmezí 1-50. Euro čísla volíte z rozmezí 1-10. Abyste vyhráli hlavní cenu, musíte uhodnout všechna čísla – jak pět v hlavním poli, tak dvě euročísla. Eurojackpot má ale více úrovní, ve kterých můžete vyhrát.

Podle počtu uhodnutých čísel tak můžete vyhrát přes dvě miliardy korun. Protože jsou výhry častější a vyšší, sázka stojí více peněz. Za jeden vsazený sloupec zaplatíte 60 Kč, za celý tiket pak 360 Kč. Sázet můžete prostřednictvím poskytovatelů hry Eurojackpot nebo také online, což má tu výhodu, že neztratíte lístek a nepřijdete tak o výhru.

Název Eurojackpot je odvozen z toho, že tato hra je provozována napříč různými zeměmi v Evropě. V současné době je do hry zapojeno 17 zemí z Evropy (kromě České republiky je to Chorvatsko, Nizozemsko, Německo, Norsko, Dánsko, Finsko, Norsko, Švédsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Island, Slovinsko, Maďarsko, Itálie a Španělsko.

Eurojackpot se losuje vždycky v pátek ve 20:00 středoevropského času. V každém slosování je garantován výherce jackpotu, jehož minimální hodnota je 10 milionů eur, maximální hodnota pak 90 milionů eur.